۱- من اين مطلبو از سايت irquiditch.com مينويسم و نميدونم چقدر درسته خودتون قضاوت كنيد 33.gif اگه باورتون نميشه اينم منبع خبر

یکی از سایتهای هری پاتری ایران که جزو سایتهای درجه اول ایران هم به حساب میاد در ادعایی اظهار کرده که مصاحبه ای با رولینگ رو انجام داده که در مورد کتاب ششم هست !!


Question:در ابتدا دوست دارم بدون توجه به سوالات الگویی و با یک نگرش همه جانبه به کتاب ششم از شما یکسری سوال بپرسم. برای اولین سوال چرا شاهزاده دورگه کوتاه تر از محفل ققنوس بودو آیا این روند کاهش درکتاب اخر نیز دنبال میشود؟؟؟
Replay:کتاب ششم از این جهت کوتاه تر بود چون حوادث اصلی در کتابهای قبلی شکل گرفته بودند.مثلا طرح چگونگی اتحاد بر علیه نیروی سیاه به طور کامل در یک فصل 30 صفحه ای در کتاب پنجم توضیح داده شده بود و در کتاب شم احتیاجی به بازنگری نداشت به همین دلیل حجم کتاب ششم تقلیل پیدا کرد.در رابطه با سوال دوم شما هنوز مطمئن نیستم اما احتمالا بلی.

Question:آغاز کتاب ششم بسیار گنگ بود و به طور محسوسی خواننده را در دنیای ترس فرو می بردو همچنین در فصل دوم اسنیپ به ناگهان حقیقت ذات خود را بر ملا کرد آیا این تهاجم یکباره ظلمی در حق خوانندگان نبود؟
Replay:سوال جالبی پرسیدین.در مورد ابتدا من در نظر داشتم عمق فاجعه را به طور علنی به خواننده القا کنم اما درمورد اسنیپ آیا شما مطمئن هستید؟

Question:در وحله ی بعد چرا شما زیاد به دورسلی ها نپرداختید و چرا به یکباره هری را از آنها دور کردید؟
Replay:ببین.در جامعه ای که حوادث مهم تری وجود دارد پرداختن به موضوع تکراری هری پاترو دورسلی ها کار جالبی نیست.یعنی زمانی که خواننده مشتاق به کسب اطلاعات جدید از دنیای پر اشوب جادوگری است بیان ازارهای دادلی نسبت به هری کاملا بیهوده است.

Question:لطفا این موضوع رو برای ماروشن کنید:چرا دامبلدور به هریس اسلاگرن مهلت تعییر موضع و صحنه سازی رو داد؟
Replay:به دو دلیل:اول اینکه احتمال میداد هریس برای خونش اقدامات امنیتی دایر کرده باشه و دلیل دوم میخواست به هریس مهلت تفکر هم بده!!!!!!!!

Question:باز هم یک سوال شفاف کننده؟چطور بیلی با فلور آشنا شد؟
Replay:اونها دو بار همدیگر رو دیدند در ضمن به این سوال تقریباخود فلور هم پاسخ داد.اولین بار در مسابقات سه جادوگر و بار دوم در محفل.

Question:در مورد براردان ویزلی آیا وسایل اونها واقعا کار میکنه؟ و اگر نه چرا آقای ویزلی با اونها بر خورد نمیکنه؟
Replay:سوال خوبیه!وسایل اونها برخی اوقات مفیده .مثلامن خودم خیلی دلم میخواست اون معجون پیچیدگی شون روداشته باشم. ور در ثانی اونها مقازه دار هستند و کارشون هم نسبتا قانونی.

Question:آیا دراکو در کتاب هفتم به محفل میپیوندد یا یک مرگخوار حرفه ای میشود!
Replay:این سوال از دسته ی اون سوالهایی است که تو باید دو سال منتظر بمونی تا جوابشو بفهمی .

Question:در ضمن آیا مادر دراکو یک مرگخوار هست.منظورم اینه کو اون هم نشون سیاه رو داره یا نه؟
Replay:نه.نه.نه نارسسیا بد هست اما اون نگران فرزندشه و ...

Question:میتونم بپرسم اساس اتخاب افراد کلوپ اسلاگرن چی بود.منظورم اینه پرفسور اسلاگرن برچه اساسی افراد کلوپشو انتخاب کرده؟
Replay:بر سه اصل:1-اصل معرفیت.2-اصل تیزهوشی3-زیبایی

Question:تانکس از کجا هری رو زیر شنل دید؟
Replay:اون شک کرده بود (همونطوری که گفتم)و از یک ورد برای اینکار استفاده کرد.

Question:قضیه این وسیله ی ارتباطی جدیدچی هست؟
Replay:خوب .این وسیله اختراع دامبلدور هست و مطمئن.در ضمن این وسله سریعتر از هر پیام رسان دیگه هست.شاید در کتاب اخر کارایی این وسیله تا دو برابر افزایش پیدا کند.

Question:یک مسئله برای من باعث ایجاد سر در گمی شده.در سال دوم که هری به طور غیر مجاز وارد مدرسه شد امتیازی ازاون کسر نشد چون سال شروع نشد.اما چطور اسنیپ از هری قبل از شروع سال امتیاز کسر کرد.
Replay:بدون پاسخ .

Question:درمورد دامبلدورو جراحتش.آیا دست دامبلدور همیشه اینطور باقی میمونه؟
Replay:همیه.یعنی تو فکر میکنی هنوز همیشه ای وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Question:آیا دراکو کتی رو طلسم کرده بود. و با توجه به این که طلسم فرمان نیاز به یک قدرت و تمرکز فوق العاده داره ,یعنی انقدر مالفوی قوی شده؟
Replay:سوال فوق العاده جالبیه. اما بهتره تو کتاب هفتم جوابشو ببینی .فقط بگم اونکار دراکو نبود.

Question:آیا اسنیپ واقعا یک مرگخوار هست یا نه و ...
Replay: خود تو چی فکر میکنی؟ اما حالا من یه سوال از تو دارم:واقعا فکر میکنی من به این سوال جواب میدم؟

Question: آیا هری در سال هفتم به هاگوارتز باز میگردد یا نه وهرمیون و رون چطور؟
Replay:نه. اون به هاگوارتز بر نمیگرده اما از این بیشتر نمیتونم بهت جوابی بدم. در ضمن رون و هرمیون همیشه یاور هری بودن.به قول دامبلدور:آونها امتحانشون رو پس دادند و قابل اعتمادند.

Question:در فصل بیست و هفتم آیا ماده ای که دامبلدور نوشید سم بود یا شبه سم یا هیچکدام؟
Replay:نمیتوان به اون ماده صراحتا سم گفت شاید اگه به سم رو به کار ببریم بهتر باشه .

Question:خانوم رولینگ دامبلدور مظهر هوش و نبوغ بود. یکم ابلهانه به نظر میرسه که اون این اعتماد غلط رو نسسبت به اسنیپ داشته باشه!
Replay:ببین. دامبلدور همیشه میگفت اسنیپ به من چیزی گفته که من به اون اعتماد دارم. اگر منظور تو مرگ دامبلدور به دست اسنیپ هست باید این نکته رو در نظر داشته باشی که اسنیپ قسم خورد با دراکو همکاری کنه و اگر این همکاری رو انجام نمیداد. چاره ای جز مرگ نداشت. شاید هیچ گاه اسنیپ خودشو به خاطر مرگ دامبلدور نبخشه و شاید....

Question:آیا دامبلدورو اقعا مرده:
Replay:در کتاب هفتم خواهی فهمید

Question:آیا این امکانوجود دارد دامبلدورروحش را مانند والدرمورت تکه تکه کرده باشد؟
Replay:نه.نظریه جالبی هست اما دامبلدور مرگ را بر غنای بی معنا ترجیح میداد.اون بارها به هری گفت تو چیزی داری که والدرمورت نداره. پس دامبلدور چیزی رو درک میکنه که والدرموت از فهمش عاجزه پس پاسخ شما نه

Question:بگزارید فکرک نیم اسنیپ آدم خوبی هست و به والدرمورت دروغ گفته و محفلی هست.در این حالت چگونه اون تونسته والدرمورت رو قانع کنه که با اون هست؟
Replay:باز هم سوالی که برای شنیدن پاسخ آن باید دوسال منتظر بمانید.

Question:ققنوس دامبلدور به کجا رفت؟
Replay:بدون پاسخ...

۲- من امروز با انتشارات تنديس تماس گرفتم گفتند که ترجمه ی کتاب شش جلد اول هفته ی آينده مياد ( حتما ميدونيد که دو جلده ) و قيمتش هم حدودا چهار هزار تومانه .

مرسی از نظرات پر مهر شما 23.gif
 

/ 0 نظر / 8 بازدید