۱- سايت Lexicon ، فرهنگ لغات هري پاتري اطلاعاتي را در اختيار دارد كه نشان ميدهد هويت شخص نامعلومي كه در آخر كتاب هري پاتر و شاهزاده دورگه وجود دارد چه كسي هست . طبق اين اطلاعات ريگولاس آركتوروس بلاك برادر سيرويوس بلاك ميتواند شخص مورد نظر باشد . در گزارش سايت Lexicon آمده است :
ريگولاس آركتوروس بلاك
متن نوشته شده در نامه آخر كتاب :
خطاب به لرد سياه
من مي دانم قبل از اين كه تو اين نامه را بخواني ، من خواهم مرد .
اما ميخواهم بداني اين من بودم كه راز تو را كشف كردم . اين من بودم كه جاودانه ساز واقعي را دزديده ام و حالا قصد دارم به محض اين كه بتوانم آن جاودانه ساز را نابود كنم .
من با اين اميد به استقبال مرگ خواهم رفت كه وقتي تو با همتايت مواجه شدي يكبار ديگر فاني شده باشي .
امضا : ر . ا . ب
اين امضا ميتواند مشخص كند كه احتمال اينكه ر= ريگولاس ، الف = آركتوروس و ب = بلاك باشد بسيار زياد است
بد نيست كه بدانيم ريگولاس اركتوروس بلاك در سال 1961 به دنيا آمده و در سال 1980 مرده است . او برادركوچكتر سيرويوس بلاك بود . ريگولاس سخت مورد ستايش و لطف والدينش قرار داشت زيرا او ادعاي خون خالص بودن ميكرد و پس از تمام شدن دوره مدرسه اش در هاگوارتز او به جمع گروه مرگ خواران پيوست و براي لرد سياه خدمت كرد
در ادامه اين گزارش امده است :
اين احتمال وجود دارد كه شخص نام برده شده همين ريگولاس باشد . ما تا به حال اسم وسط اين شخصيت رو نميدانستيم اما يك منبع آگاه در روز 28 آگوست 2005 اسم وسط اين شخص رو آشكار كرد

منبع خبر

با تشکر از جادوگران

۲- یک کتابفروشی در خیابان ولی عصر تهران متولد شد

انتشارت کتابسرای تندیس ، به مناسبت مبعث شکوهمند پیامبر اسلام ( ص ) کتابفروشی خود را در خیابان ولی عصر تهران بازگشائی کرد .

به گزارش خبرنگار مهر ، این اقدام همزمان با انتشار جلد اول از ترجمه کتاب « هری پاتر و شاهزاده دورگه » صورت می گیرد . جلد ششم از سری داستان های هری پاتر که توسط " ویدا اسلامیه " ، در دومجلد منتشر می شود که مجلد اول ان امروز توسط ناشر عرضه می شود .

به گزارش مهر ، این کتاب از امروز در کتابفروشی بازسازی شده " کتابسرای تندیس " واقع در خیابان ولی عصر( عج ) نرسیده ، به خیابان استاد مطهری ، توزیع  و از فردا توزیع سراسری آن در دیگر کتابفروشی ها آغاز خواهد شد .

فروشگاه " کتابسرای تندیس " ،نزدیک به 70 مترمربع مساحت و گنجایش نزدیک به 4هزار کتاب را دارد و هم اکنون در آن 2500عنوان کتاب به نمایش گذاشته شده است .

به گفته مسئولین این انتشارات این کتابفروشی مجهز به سیستم های یارانه ای اطلاع رسانی است و می تواند کتابهای مورد نیاز مخاطبان را براساس اطلاعات یارانه جستجو در اختیار علاقه مندان قرار دهد .

گفتنی است ازابتدای سال 1384 تاکنون دوباب کتابفروشی جدید توسط نشر ویستاردرخیابان کریمخان و نسل جوان درمنطقه چهارده شهر داری در تهران ایجاد شده  و کتابسرای تندیس نیز که قبلا در این مکان قرار داشت ، بازسازی شده است .

اگه خواستيد کتاب رو بخريد اون رو از اينجا سفارش بديد .

۳- خبرگزاري مهر اعلام كرد :
دیوید ییتس، کارگردان فیلم "هری پاتر و محفل ققنوس"، از گرفتار شدن تولید این پروژه بزرگ سینمایی در بروکراسی شهر لندن و مشکلات متعدد پیش رو به شدت گلایه کرد.
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری "مهر"، ییتس در مصاحبه با روزنامه ایندیپندنت درباره نحوه گرفتن یکی از صحنه های مهم پنجمین پروژه هری پاتر گفت: "در یکی از صحنه های کلیدی "محفل ققنوس"، قرار است هری مثل فیلم های جیمز باندی در یک تعقیب و گریز هیجان انگیز با دسته جارو روی رودخانه تیمز شرکت کند. اما متأسفانه بسیاری از شوراهای محلی از همکاری با ما در گرفتن این صحنه دریغ می کنند."

۴- فصل های بيست و شش تا سی کتاب شش رو از لينکهای زير دانلود کنيد .

down.gifفصل بیست و ششم : غار

down.gifفصل بیست و هفتم : برج درخشان

down.gifفصل بیست و هشتم : فرار شاهزاده

down.gifفصل بیست و نهم : مرثیه ققنوس

down.gifفصل سی ام : آرامگاه سفید

باتشکر از وبلاگ هاگوارتز

دوستان عزيز مثل اينکه نظرا بازم دارن کم ميشن چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟06.gif06.gif12.gif12.gif23.gif23.gif

/ 0 نظر / 10 بازدید