سلام دوستان . همونطور که تو پست قبلی گفتم خبرا خيلی زياد شده 35.gif پس ديگه حرف اضافی نمی زنم 11.gif و ميرم سراغ اخبار .

۱- ۲۱ عکس جديد از فيلم ۴ ( روی عکس ها کليک کنيد تا بزرگ بشن )

Dumbledore.jpg RonandSpider.jpg ScaredHarry.jpg Madeyeteaching.jpg MadamMaxine-students.jpg cedric-goblet.jpg cedric-wand.jpg cedric-harry.jpg harry-dd.jpg harry-ron.jpg dd-crouch.jpg trio.jpg madeye2.jpg newell-greathall.jpg ron-mcgonagal.jpg trio-yuleball.jpg skeeter-harry.jpg harry-parvati.jpg cedric-cho.jpg yuleball-profs.jpg krum-hermione.jpg

۲- سايت کتاب_گروه بين الملل: پنجاه و هفتمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت امروز (جهارشنبه) با حضور ناشرانی از سراسر جهان گشایش یافت. با توجه به فروش موفقیت آمیز آخرین کتاب از سری کتاب های هری پاتر، این نمایشگاه با هدف فروش بیشتر کتاب های مختلف برگزار می شود.
به گفته برگزارکنندگان این نمایشگاه، ناشران در سال جاری از انتشار کتاب های الکترونیکی و دیجیتالی به طور گسترده ای به صنعت چاپ کتاب روی آورده اند.
دایتر شرمن رئیس انجمن ناشران و کتابفروشان آلمان اظهار داشت: «میزان علاقمندی به کتاب جدید هری پاتر، چاپ متن کتاب های رایگان در روزنامه ها برای جلب خوانندگان، بالا رفتن میزان تولید کتاب های صوتی، جیبی و کتاب های آنلاین ثابت کرده است که میزان تقاضا برای کتابخوانی بالا رفته است.»
او افزود: «نمایشگاه کتاب فرانکفورت به عنوان یکی از عرصه های تجارت بین المللی، بزرگترین نمایشگاه فرهنگی در جهان و همچنین به عنوان یک گردهمایی سیاسی بار دیگر بر میزان اهمیت رسانه ها و بازار صحه گذاشته است.»
به گفته اندرو ویلکینز مدیر مسئول مجله استرالیایی "ناشران و کتابفروشان"، امسال میزان تقاضا برای عناوین و موضوعات مختلف کتاب نسبت به سال های گذشته بسیار بالا رفته است.
ویلکینز در این باره گفت: «هر ساله بیش از 1.2 میلیون عنوان کتاب منتشر می شود. این نشان می دهد که تعداد نویسندگان، تعداد ایده ها و تعداد شاخه ها بسیار زیاد شده است.»
اما برای برگزار کنندگان نمایشگاه فرانکفورت، خواندن، چاپ و توسعه بازارهای جدید فروش کتاب در درجه اول اهمیت قرار دارد. آنها بیشتر روی فروش کتاب های غیر داستانی، طنز و همچنین نسخه عربی کتاب "رمز داوینچی" نوشته دان براون متمرکز شده اند.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت که هر سال بر ادبیات و فرهنگ یک منطقه از جهان متمرکز می شود، امسال ادبیات و فرهنگ کره (شمالی و جنوبی) را برای معرفی برگزیده است.
این نمایشگاه در سال های گذشته به طور خاص به ادبیات و فرهنگ خاور میانه و در سال 2003 به ادبیات و فرهنگ روسیه پرداخته بود.
هولگر اهلینگ سخنگوی نمایشگاه کتاب فرانکفورت درباره میهمانان ویژه نمایشگاه امسال گفت: «بیش از 30 نویسنده از کره جنوبی برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده اند.»
برنامه های این نمایشگاه علاوه بر خوانش آثار نویسندگان کره ای، شامل پخش فیلم ها و نمایشگاه های عکس درباره کره و برگزاری سمینارهایی توسط نویسندگان و فرهیختگان کره ای درباره گذشته، حال و آینده کره می شود.
یورگن بوس مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت درباره علت عدم حضور نویسندگانی از کره شمالی در این نمایشگاه اظهار داشت: «تلاش های بسیاری از سوی برگزارکنندگان برای حضور نویسندگان کره شمالی در این نمایشگاه صورت گرفت، از جمله این که چند تن از برگزارکنندگان در سال گذشته دو بار به پیونگ یانگ سفر کردند اما این کشور کمونیست حضور در این نمایشگاه را نپذیرفت.»
نویسندگان بزرگی چون مارگارت آتوود و سیزنوتبوم کاندیدای همه ساله جایزه نوبل ادبیات نیز در این نمایشگاه حضور می یابند.
نمایشگاه کتاب فرانکفورت از 19 اکتبر تا 23 اکتبر برگزار می شود.

۳- سايت کتاب_گروه بين الملل: نام جي. کي. رولينگ نويسنده سري کتاب هاي پرفروش هري پاتر به ليست رشک آورترين افراد دنيا پيوست.
اين نويسنده که در ادينبرگ زندگي مي کند، در نظرخواهي مجله فورچن به لقب "ثروتمند کثيف" مفتخر شد.
به گزارش اين مجله، ثروت رولينگ چهل ساله رقمي بالغ بر يک بيليون پوند رسيده است و بدين ترتيب نام او در کنار نام افرادي چون "تايگر وودز"، گلف باز معروف و "ريچارد برانسون"، موسس پول سازترين شرکت جهان در ليست رشک آورترين افراد دنيا ثبت شده است.
بر اساس تحقيقاتي که در شماره بعدي مجله فورچن در هفته آينده منتشر مي شود، جي. کي. رولينگ نه تنها به خاطر موفقيت جهاني اش، بلکه به خاطر موهاي بسيار زيبايش نيز مورد حسادت ميليون ها نفر در جهان قرار گرفته است!

نظر فراموش نشه . 23.gif

/ 0 نظر / 24 بازدید