۱- " هری پاتر " به همراه " شاهزاده نيمه اصيل " به ايران آمد

خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ و ادب : نخستين ترجمه از رمان جديد جی.کی رولينگ - به نام « هری پاتر و شاهزاده نيمه اصيل » ، با ترجمه محمد نوراللهی ، به پيشخوان کتابفروشی ها راه يافت .

143654_orig.jpg

به گزارش خبرنگار کتاب مهر ،  نخستين  ترجمه  از جديد ترين  رمان از سری  کتابهای " هری پاتر " ،  نوشته جی . کی . رولينگ ، باترجمه محمد نورالهی در دومجلد ، 824 صفحه ، با شمارگان 5000 نسخه  و بهای 7000 تومان  توسط " انتشارات بهرام " به پيشخوان کتابفروشی ها راه يافت .

139324_orig.jpg

« هری پاتر و شاهزاده  نيمه  اصيل »  با قطع رقعی  و در سی فصل تنظيم شده است .  نسخه  انگليسی اين کتاب که از شانزدهم ژوئيه  ، 25 تيرماه 1384 در سراسر جهان از جمله در ايران ،  توزيع  شد ، 707  صفحه  دارد  و در يک  جلد  توسط انتشارات " بلومز بری " انگلستان ، منتشر شده است .

به گزارش مهر ،  ناشر اين اثر مدعی شده است که تمامی نسخه های پنج هزار نسخه اين کتاب در بازار کتاب تمام شده است و هم اکنون مشغول فراهم کردن مقدمات انتشار مجدد اين کتاب است .

 

گفتنی است در حال حاضر نيز تعدادی از مترجمان ،  مشغول ترجمه اين کتاب هستند و به زودی چندين ترجمه ديگر ازاين کتاب توسط ناشران مختلف به بازار خواهد رسيد .

۲- دومین تریلر کامل هری پاتر وجام آتش به مدت 69 ثانیه دیروز صبح در تلویزیون انگلیس پخش شد . در این تریلر تعدادی صحنه و موزیک جدید می باشد . برای دریافت این تریلر از لينک های زير استفاده کنيد .

ويندوز مديا پلير ۵۱/۴ مگابايت ==> دريافت

ريل پلير ۰۷/۳ مگابايت ==> دريافت

۳- مصاحبه با دوقلوهای فلپس

جیمز و اولیور فلپس ، بازیگران نقش دوقلوهای ویزلی در سری فیلم های هری پاتر در جلسه پرسش و پاسخی که از طرف سایت cauldron در رابطه با فیلم چهارم هری پاتر ترتیب داده شده بود به سئوالات پاسخ گفتند .

اولیور : فیلم چهارم واقعا با فیلم فیلمهای قبلی متفاوت بود . چرا که مایک نول ( کارگردان فیلم ) یک انگلیسی بود و فیلم بیشتر حال و هوای انگلیسی پیدا کرده بود . بنابراین ما توانستیم ارتباط بیشتری برقرار کنیم .

جیمز : کار کردن با کریس و آلفونزو واقعا لذت بخش بود.هر سه کارگردان واقعا آدم های دلپذیر بودند . آنها روش های متفاوتی داشتند. کریس پیگیر بود ، آلفونز پیگیر تر و مایک پیگیر ترین .

جیمز : جام آتش تابحال باید فیلم مورد علاقه من باشد .

آیا شوخی هایی وجود دارد که بتوانید به ما بگویید ؟
جیمز : * می خندد * ما نمی توانیم وارد جزئیات بشویم اما مسلماً ما با افراد کمی شوخی کردیم که نمی توانیم جزئیات آنها را بگوئیم بخاطر اینکه آنها بعدها خواهند فهمید.

اولیور : ما جداً نمی توانیم در مورد اسرار صحنه ها صحبت کنیم . شما احتمالا مجبورید منتظر انتشار نسخه DVD فیلم باشید .

اين بار ديگه هر کی مطلبو بخونه و نظر نده حرومش بشه انشاا...23.gif

 

/ 0 نظر / 10 بازدید