۱- عکس های جديد از بازی هری پاتر و جام آتش


madeye.jpg harrygofgame.jpg hermionegofgame.jpg harrydragongofgame.jpg

۲ - خبر گزاری مهر اعلام کرد :

ترجمه فارسی " هری پاتر و شاهزاده دورگه " در ايران به نيمه رسيد

خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ و ادب : محسن سعيدی - مترجم ، کار ترجمه فارسی " هری پاتر و شاهزاده دورگه " را به نيمه رساند .

139324_orig.jpg

اين مترجم درباره انتخاب نام کتاب به خبرنگار فرهنگ و ادب مهر،  گفت : هنوز نامی برای کتاب انتخاب نکرده ام اما در اين مرحله به نظرم می رسد که همان " شاهزاده دورگه " انتخاب خوبی باشد .

محسن سعيدی افزود : من روز دوم انتشار کتاب خواندن و فيش برداری از آن را به پايان بردم  و تاکنون سه بار کتاب را از ابتدا تا به انتها خوانده ام .

مترجم کتاب " هری پاتر و محفل ققنوس " درباره ترجمه جلد ششم سری کتابهای هری پاتر با اشاره به حجم زياد کتاب ،  گفت :  ترجمه ششصد صفحه رمان کار بسيار مشکلی است ، در حالی که مترجم بايد توالی داستان را از دست ندهد بايد سعی کند وحدت رويه ای را هم در انتخاب عناوين ، اماکن و برخی از اصطلاحات رعايت کند .

مترجم آثارجک لندن درباره دشواری های ترجمه هری پاتربه مهر ، گفت :  جی . کی . رولينگ به نسبت ديگرنويسندگان انگليسی زبان برای خود صاحب سبک خاصی است ، وی در هنگام تعريف يک داستان با زاويه ديد " دانای کل " گاهی وارد ذهن و فکر شخصيت ها می شود و گاهی حتی درباره برخی از شخصيت ها قضاوت مستقيم می کند . روايت او در کتابهايش بسياربه روايت کلاسيک ادبيات داستانی معاصرانگليسی نزديک است .

سعيدی در پاسخ به اين سوال که آيا در ترجمه اين کتاب از کمک مترجمان ديگر هم استفاده می کند يا نه ؟ گفت  : برخی از دوستان من يادداشت های من را به صورت روزانه بررسی می کند  و بعد از پايان هر فصل از داستان ، آنها را مورد بررسی قرار می دهند و ترجمه های مهن را ويرايش می کنند .

وی با اظهار اميد واری در زمينه سپردن سريع کتاب به ناشر، خاطرنشان ساخت : هم اکنون ترجمه اين کتاب به نيمه رسيده است وفکر می کنم تا دو هفته ديگر کار ويرايش نهايی کتاب به پايان برسد .

گفتنی است جلد ششم از مجموعه کتاب های هری پاتر ، نوشته جی . کی  . رولينگ ، از روز شنبه 25 تيرماه 1384در همزمان با ديگر نقاط جهان در کتابفروشی ها ايران توزيع شد .

۳- به گزارش BBCکرم مزاحم اینترتی که برروی کامپیوتر های شخصی عمل میکند از علاقه کاربران به هری پاتر برای تکثیر خود استفاده می کند.
این کرم با نام Netsky.P بر روی کامپیوتر هایی که سیستم ویندوز دارند عمل می کند و به صورت پست الکترونیکی برای کاربران ارسال شده و در صورت باز شدن ایمیل و کلیک بر روی فایل اجرایی سیستم را آلوده می کند. عنوان هایی که این ویروس از آنها استفاده می کند عبارتند از:
Harry Potter 1-6 book.txt.exe
Harry Potter 5.mpg.exe
Harry Potter all e.book.doc.exe
Harry Potter e book.doc.exe
Harry Potter game.exe
Harry Potter.doc.exe

با تشکر از جادو گران برای درج اين خبر

نظر فراموش نشه . 23.gif


/ 0 نظر / 5 بازدید