سلام . فکر نکنم که لازم باشه بازم بگم ......... 04.gif. خب راست ميگم اگه شما تونستين خبر پيدا کنين به منم بگين . 02.gif ولی خب برای اينکه بعد از يه مدت بتونم آپ کنم دو تا خبر از سايت جادوگران می ذارم .

۱- جیمز و اولیور فلپس ( دوقلوهای ویزلی) در ششمین دورة جام جهانی فوتبال اشخاص مشهور شرکت خواهند کرد،بخش اطلاعات برنامه های شبکة اسکای یک تأیید کرد که آنها در این برنامه شرکت خواهند کرد. این برنامه روز جمعه از ساعت 7 شب( به وقت انگلیس) آغاز خواهد شد . این شبکه با 160 نفر از اشخاص مشهور قرار داد امضا کرده تا در این مسابقات که از 12 تا 14 ماه می در شبکة اسکای یک نشون داده می شه شرکت کنن. علاوه بر جیمز و اولیور فلپس می توان به حضور پل گاسکوین، اریک کانتونا، یان راش، سایمون وب و لس فردیناند هم اشاره کرد. همچنین دست اندر کاران فیلمهای شهر هالبی، همسران فوتبالیستها و خیابان تاج گذاری هم در این مسابقات پا به توپ خواهند شد.
این مسابقات از 12 تیم تشکیل شده و در این مسابقات 30 مسابقه برگزار خواهد شد که بازی فینال یکشنبه در بیرمنگام برگزار خواهد شد و به طور زنده نشان داده می شود.
به علاوه شایعاتی دربارة حضور دانیل رادکلیف هم در این مسابقات وجود داشت که توسط سایت رسمی دانیل رد شد.

۲- جادوی هری پاتر هر روز بر قدرتش افزوده میشود و مقابله با آن کاری بسیار دشوار است , جادوی که تا به حال هیچ کسی بر آن پیروز نشده , بارها و بارها کسانی پیدا شدند که میخواستند هری پاتر را هیچ بدانند و آن را یک کتاب کفر و شیطانی معرفی کنند ولی در هر بار به سد محکمی از جادوی هری پاتر برخوردند که ناچار به عقب نشینی شدند ؛ اینبار نیز مانند دفعات قبل شخصی به جنگ و ستیز با جادوی هری پاتر پرداخته , آیا سرانجام کار پیروزی اوست یا شکست ؟!
همه چی از روزی اغاز شده که خانوم لائورا مالوری به منطقه گوینّت آمد .

پنچ شنبه - 13 آپریل 2006 میلادی – 24 فروردین 1385 شمسی – منطقه گوینّت – گرجستان
لائورا مالوری والدین چهار فرزند جنگی رو بر علیه هری پاتر به راه انداخت . لائورا درخواست کرد که تمام سری کتابهای محبوب و معروف هری پاتر باید از کتابخانه های مدارس سرتاسر ناحیه گوینّت حذف شود . با اینکه او هرگز کتابهای هری پاتر را نخوانده اما میگوید با اینکه او هرگز کتابهای هری پاتر را نخوانده اما میگوید , سری کتابهای هری پاتر فقط تخیل و نیرنگ است و ذهن و فکر کودکان را به سمت جادو و جادوگری و بی دین و بی مذهبی میکشد . او میگوید این کتابها کودکان و نوجوانان را به سمت تاریکی هدایت میکند . سه فرزند او در مدرسه ابتدایی جی . سی . مجیل المنتاری مشغول به تحصیل هستند و او از هیت مدیره مدرسه خواست تا این کتابها را از کتابخانه مدرسه حذف کند . او در دادخواستی که بر علیه هری پاتر تنظیم کرده و به مراجعه مربوطه ارسال کرده ذکر کرده که : موضوع شیطانی , رفتارهای شیطانی , مرگ , خونریزی , جن و ارواح , خونخواری شیطانی , همه و همه از عواملی که ثابت میکند این کتابها باید از دسترس کودکان و نوجوانان خارج شود ؛ درواقع این خانوم براحتی از واقعیت امر چشم پوشی کرده است که اینها در داستان جز نیروها بد و کارهای شر و منفی به تصویر کشده شده است . به نظر میرسد او از این بی اطلاع است که قهرمان داستان ولدمورت نیست بلکه هری پاتر است . به هر حال سخنگو آموزش و پروش ناحیه گوینّت اعلام کرد هیت مدیره آموزش و پرورش شهرستان در طی دادخواست این خانوم قرار هست در روز پنجشنبه 20 آپریل ( 31 فروردین ) ساعت 2 بعد از ظهر در جلسه علنی و همگانی به حرفهای لائورا گوش کند و کار برسی پرونده را اغاز کند . سایت وریتاسروم نیز در پایان گزارش خود نوشت که اگر شما در منطقه گوینّت گرجستان زندگی میکنید و از علاقه مندان هری پاترید , باید از کتاب مورد علاقه خودتان دفاع کنید و با رفتن به جلسه از این کتاب دفاع کنید

پنج شنبه – 20 آپریل 2006 میلادی – 31 فروردین 1385 شمسی – منطقه گوینّت – گرجستان
هری پاتر در گرجستان دشمن جدیدی پیدا کرده است , در پی دادخواستی که مالوری به آموزش و پرورش شهرستان گوینّت ارسال کرده بود , عصر امروز پنج شنبه لائورا مالوری به همراه یه شاکی دیگر و جمعی از مدافعین کتابهای هری پاتر در جلسه ای برای رسیدگی به پرونده مربوطه بجهت حذف کتابهای هری پاتر از کتابخانه های مدارس شهرستان گوینّت در فضای عمومی برگزار شد . در این جلسه دادرسی مدافعین کتابهای هری پاتر در دفاعیه ای کوبنده اعلام کردند , کتابهای هری پاتر , داستانی جذاب و خوبی هستند که کودکان و نوجوانان بسیار دوست دارند آنها را بخوانند . آنها میگفتند که سرانجام کتاب نبرد پیروزی خیر بر شر هست , اما شاکیان پرونده میگفتند که این کتابها با جادوهایش و کارهای جادوگرانه اش همش درباره شیاطین هستند .
جردن یکی دیگر از شاکیان ادعا کرد که او وقتی کتابهای هری پاتر را خوانده , انقدر به حد افسردگی رسیده که در 2 سال پیش با دوستش افسونها را عملی امتحان میکردند . او به دادگاه گفت : من میخواستم بدونم که ایا معجونها و طلسمها و افسونها واقعلا کار میکنند ؟ , من خیلی ناراحت بودم و قصد خود کشی رو داشتم . جردن نیز به همراه لائورا خواستار این شد تا کتابهای هری پاتر از کتابخانه های مدارس حذف شوند . لائورا نیز در ادامه این جلسه گفت : من میخوام از بچه ام مرافبت کنم و اون و هر بچه ای دیگری را از شر افکار شیطانی و کارهای شیطانی دور نگه دارم . در ادامه دانش اموزانی که برای دفاع از کتابهای هری پاتر امده بودند اظهارت بسیار خوبی را دادند , دانش اموز نو نهالی که در مقطع ابتدایی در یک مدرسه مشغول به تحصیل هست گفت : این کتاب یک کتاب تخیلی و فقط یه داستانی افسانه ایئ که من انها را با زندگی واقعی خودم قاطی نمیکنم . جسیکا نیز از دیگر دانش اموزان مدافع هری پاتر گفت : من کتابهای هری پاتر رو دوست دارم و از هیچ چیزی جز خواندن کتابهای هر پاتر لذت نمیبرم . جسیکا در ادمه متذکر شد : من مدیون کتابهای هری پاترم , هری پاتر به من کمک کرد تا خیلی چیزای رو که باید در مدرسه یاد میگرفتم رو زودتر یاد بگیرم این کتابها با نکاتی که در آن وجود دارد به من و دیگر بچه ها خیلی چیزها یاد داد .
جلسه عصر پنج شنبه 20 اپریل فقط یه جلسه دادرسی شنوایی بود . ریس جلسه نیر در طی گزارش کامل جلسه , اختیار نامه ای را به هیئت مدیره مدارس داد تا در طی هفته های اخیر در مورد حذف کتابهای هری پاتر از کتابخانه ها تصمیم بگیرند .
حالا صبح دیروز 12 می 2006 میلادی ( 22 اردیبهشت 1385 شمسی ) از گرجستان خبرهای خوشی گزارش شد . بر طبق گزارشهای رسیده از منطقه گوینّت , خانوم لائورا مالوری موفق نشد که در ادعایه خود پیروز شود . او بعد از 1 ماه تلاش و وقتی که بر سر حذف کردن کتابهای هری پاتر از مدارس گذاشته بود نتوانست رای دادگاه را به نفع خود تمام کند . بعد از ظهر روز 11 می 2006 هیئت مدیره اموزش و پرورش در اعلامیه ای اعلام کرد که درخواست لائورا مالوری توسط اعضای هیئت مدیره پذیرفته نشد و آنها با حذف کتابهای هری پاتر از مدارس گوینّت موافقت نخواهند کرد . کارول یکی از اعضای هیئت مدیره اموزش و پرورش به خبرگزاریها گفت : خیلی از واقعیتها در این پرونده یا ادعایه نادیده گرفته شده بود , دانش اموزان ما , فرق بین واقعیت و تخیل را به خوبی درک میکنند و نیازی به حذف این کتابها از کتابخانه ها نداریم . دانش آموزان خیلی راحت میتوانند کتاب مورد علاقه خودشان را از کتابخانه مدارس بگیرند . خبرگزاریها مختلف و زیادی که این خبر را از اغاز پوشش داده بودند در انتهای خبرهای خود جمله ای مشترک رو به کار بردند که آن هم این بود از کسانی که برای کتابهای هری پاتر 1 ماه تمام به دادگاه مراجعه کرده بودند و از این کتابها دفاع میکردند , متشکریم

موفق باشيد . 23.gif


 

/ 0 نظر / 23 بازدید